تاريخ : جمعه ۱۳٩۱/٤/٢ | ٦:٤۱ ‎ب.ظ | نویسنده : پویا مرادی

فایل pdfمی باشد از خانه معمارکه شامل آشپزخانه،نهارخوری،حمام و....

رمزدانلود :memarblog.persianblog.irتاريخ : پنجشنبه ۱۳٩۱/٤/۱ | ۱:٥٥ ‎ق.ظ | نویسنده : پویا مرادی

درس اصول مبانی معماری و شهر سازی  برای أشنایی مهندسین عمران با رشته معماری قرار داده شده و در طراحی معماری برای آموزش طراحی ساختمان بر اساس  اصول مبانی معماری و شهر سازی قرار داده شده . 

امروز براتون جزوه  درس اصول و مبانی به همراه پروژه و یک پروژه طراحی و معماری رو گذاشتم .ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩۱/۳/۳۱ | ۱٠:٤٦ ‎ق.ظ | نویسنده : پویا مرادی
برترین ساختمان‌های جهان +عکس
 
memarblog.persianblog.ir
انجمن‌ ساختمان‌های بلند و سکونتگاه‌های شهری (CTBUH) اسامی آسمان خراش‌هایی از کانادا، قطر، استرالیا و ایتالیا را در لیست برترین ساختمان‌های باند جهان در سال 2012 میلادی قرار داد.

چهار برج نخست این رده‌بندی شامل برج Absolute در کانادا، برج Blig Street در سیدنی، برج Palazza Lomburdia در میلان و برج دوحه‌ در قطر هستند. همچنین برج «البهار» در ابوظبی توانست جایزه نخست نوآوری (CTBUH) را به دلیل پروژه نصب سایبان‌هایی که به وسیله کامپیوتر کنترل می‌شوند، بدست آورد. در ضمن برج Palazza Lomburdia اولین برج در ایتالیاست که در لیست این انجمن نامش ثبت شده است.

بر اساس این گزارش تعداد برج‌هایی که در سال 2011 میلادی بلندی آن‌ها از 200 متر گذشته به 88 مورد رسیده‌ که نسبت به سال 2005 میلادی افزایش چشمگیری داشته است. در این دوره از رقابت‌ها 78 ساختمان نامزد دریافت این عنوان بوده که بیشتر آن‌ها از قاره آسیا و منطقه خاورمیانه بوده است.

ساختمانهای بلند

ساختمانهای بلند

ساختمانهای بلند

 لینک باکس